מאמרים / כתבות

בחירת המזוודה הבאה


 בחירת המזוודה  הנכונה  היא לא משימה פשוטה לאור מגוון החידושים העיצוביים והטכנולוגיים שמציעים היצרנים. איך יודעים מה מתאים לצרכים שלכם, ומה המחיר ההוגן 
 
בחירת המזוודה המתאימה 
מבחר החברות, הדגמים והגדלים גדול - וההבדל באיכות משפיע כמובן גם על המחיר.

מעבר למחיר, יש שיקולים נוספים שכדאי להביא בחשבון בעת רכישת מזוודה.
מגוון האפשרויות רחב - עם שפע של חומרים מהם בנויה המזוודה, סוגי גלגלים וידיות מדגמים שונים, וכמובן מבחר גדלים. 
 
 המגמה הרווחת השנה במזוודות היא מעבר למזוודות קלות

 "משקל המזוודה  המותר לעליה למטוס חשוב משתי סיבות","הראשונה היא כמובן נוחיות המשתמש, והשנייה היא שינוי המדיניות של חברות התעופה, שבאחרונה מקפידות יותר לאכוף את תקנות המשקל העודף.
 
כך למשל, איגוד הסבלים בארה"ב החליט שמשקל מזוודה לא יעלה על 20 ק"ג, כך שגם אם זוג נוסע יחד, אין אפשרות ‘לקזז' משקל עודף עם משקל נמוך יותר של השותף לנסיעה, או לקחת מזוודה משותפת אחת במשקל 38 ק"ג. אם הנוסעים חורגים מהמשקל המותר עליהם לשלם קנס 

מזוודות  טרולי יכולות להעניק לך חוויית נסיעה פשוטה ויעילה   טרולי , לעלייה למטוס הן בגודל של 21-20 אינטש. וכוללות ידית נשיאה נשלפת וגלגלים.

מזוודה בעלת ידית טלסקופית. ידית פנימית נחשבת פחות רגישה מאשר ידית חיצונית. חשובה ידית עם מעצורים, כדי למנוע סגירה בלתי צפויה. מומלץ לבחור במזוודה עם ידיות עזר בצידיה, במיוחד כשמדובר בטרולי גדול. זה מקל על העמסת והורדת המזוודה בשדה התעופה ובמלון.
 
השאלה איך לבחור מזוודה היא שאלה חשובה בחירה נכונה של מזוודה יכולה לספק שנים רבות של שקט, ולמנוע צורך בהחלפת מזוודה כל שנתיים-שלוש עקב בלאי או חוסר התאמה.
"חשוב לבחור מזוודה איכותית, כדי להקטין ככל האפשר את האפשרות שהיא תינזק במהלך הטיול",  

רוב הנזקים מתרכשים  כבר בשדה התעופה, כאשר הסבלים זורקים את המזוודות ממקום למקום. חשוב לדווח על כך כבר בשדה ולא להתעצל, מאחר שלאחר מכן לא יהיה מי שיפצה את הנוסע. כמו כן, כדאי לבחור במזוודה שמגיעה עם אחריות ושרות של היצרן.
 
מזוודה  חשיבות הפרטים הקטנים שעושים את ההבדל : "ההבדלים האמיתיים במזוודות הנפוצות יהיו בגלגלים וברוכסנים. לקוחות לא מודעים לכך שרוכסן טוב, למשל, הוא רכיב יקר מאוד, ושיש חברות מיוחדות שמתמחות רק בזה, רוכסנים - העדיפו אותם רחבים, מתכתיים ורכים.  כמו כן, ככל שהבד צפוף יותר - המזוודה תהיה יקרה יותר".
 
 בשנים האחרונות, עלתה הפופולריות של מזוודות בעלות ארבעה גלגלים המאפשרים ניווט קל יותר.  כי עדיף לבחור במזוודה עם גלגלי סיליקון,  מזוודות כאלה הן יציבות ושקטות יותר ובעלות תנועה חלקה יותר .
 
עוד החלטה שכדאי לקבל היא אם אתם מעוניינים במזוודה רכה או קשיחה. לפי המותגים והדגמים המובילים נראה שהצרכן הישראלי מעדיף באופן גורף את המזוודות הרכות, כנראה מאחר שהנפח שלהן גמיש ומאפשר דחיסה רבה יותר. 
 
מזוודה " זה עניין של העדפה וצורך ",  "היתרון של מזוודה רכה הוא בכך שהיא יכולה לגדול.
מנגד, מזוודה קשיחה תהיה עמידה יותר ותשמור טוב יותר על דברים שבירים. ואולם בלאו הכי את האייפד או הלפטופ, שהם החפצים היקרים ביותר שניקח עמנו לא שמים בדרך כלל במזוודה, אלא מעלים למטוס  בתיק עליה למטוס.
 
 


בחזרה לרשימת המאמרים